Nasza szkoła z lotu ptaka
Przegląd Zespołów Kolędniczych
Od 24 lat w naszej szkole pielęgnowana jest tradycja związana z zespołami kolędniczymi. Co roku wychowawcy wraz z uczniami klas IV-VIII przygotowują krótkie przedstawienia, które obejmują: śpiew kolęd i pastorałek, taniec, recytację, składanie życzeń oraz grę na instrumencie. W tym roku 1 lutego został przeprowadzony 22. Szkolny Przegląd Zespołów Kolędniczych (brakujące dwa przeglądy nie odbyły się z powodu panującej pandemii). Wszystkie klasy przedstawiły pięknie przygotowane przedstawienia, które zostały nagrodzone ogromnymi brawami (również przez oglądających przegląd młodszych kolegów z klas 0-III) oraz pamiątkowymi dyplomami za udział i słodkim upominkiem.
Debata "Dlaczego książka?"
30 stycznia bieżącego roku na górnym korytarzu naszej szkoły podczas trzeciej lekcji panowanie przejęła ONA – KSIĄŻKA! Jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna KRÓLOWA na tle wielu książęcych sztuk, takich jak teatr czy film… Uczniowie klas starszych od 5 – 8 zebrali się, by uczestniczyć w debacie poświęconej książce. Najpierw zgromadzeni obejrzeli film edukacyjny o tym, jak powstaje książka i jaką drogę przemierza, by zagościć na półkach księgarń czy bibliotek, następnie wysłuchali aforyzmów, powiedzeń i przysłów z książką jako kluczem do ich odczytania, by wreszcie wziąć udział w dyskusji na temat roli książki we współczesnym świecie. Przedstawiciele poszczególnych klas jak i uczniowie przysłuchujący się rozmowie próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego książka chętniej zastępowana jest dzisiaj przez film oraz co musi w sobie zawierać, by stać się atrakcyjną dla innych sztuk konkuren
Zebranie z Rodzicami
Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami, które odbędą się w dniach 31.01-01.02.2024r. zgodnie z harmonogramem zamieszczonym pod adresemhttps://liblink.pl/wwQNQ6OvoV
Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytani
Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że nauka języków obcych to coś bardzo ważnego w obecnych czasach. Język obcy - a szczególnie język angielski – staje się przepustką do wielkiego świata. Oprócz słówek i gramatyki równie ważne jest jednak poznanie kultury krajów anglojęzycznych. I ta idea przyświecała pomysłowi organizacji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs skierowany był do uczniów klas 6-8. Chętni uczniowie musieli wykazać się dogłębną wiedzą z zakresu szeroko pojętej kultury tego kraju, a więc m.in. położenia kraju, ustroju, tradycji i zwyczajów, zabytków i historii. Musieli posiadać również informacje dotyczące słynnych Brytyjczyków oraz członków panującej rodziny królewskiej. 11 stycznia wszyscy uczestnicy przystąpili do pisemnego testu sprawdzającego ich wiedzę. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniono zwycię
Dzień koloru pomarańczowego w klasie IIa
Po raz kolejny uczniowie klasy 2a promowali zdrowy tryb życia. W tym miesiącu, czwartek, 24 stycznia był dniem koloru pomarańczowego. Z tej okazji dzieci samodzielnie obierały umyte wcześniej warzywa i owoce z których wspólnie z Mamami zrobiły pyszny sok owocowo-warzywny. W ramach wdzięczności za pomoc i zaangażowanie dzieci wręczyły Mamom własnoręcznie wykonaną laurkę.
„Kraków w trójwymiarze”
24 stycznia bieżącego roku uczniowie klasy VII b i kilkoro uczniów z dwóch innych oddziałów pod opieką nauczycieli – M. Wiśniewskiej - Płachty i A. Śliz uczestniczyło w wycieczce do Krakowa. I choć mogłoby się wydawać, że nic w tym nadzwyczajnego, bo Kraków jako stolica naszego województwa i jedno z bardziej wyjątkowych miejsc kultury na mapie Polski, jest częstym przystankiem szkolnych wypraw, to jednak ten wyjazd można uznać za wyjątkowo udany i obfitujący w atrakcje. Na początku grupa uczestniczyła w grze edukacyjnej „Potyczki fredrowskie” zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie mieszczącą się przy ulicy Rajskiej. Uczniowie, zwiedzając bibliotekę, jednocześnie pracowali w pięciu grupach pod okiem bibliotekarzy. Musieli wykonać szereg ciekawych, a zarazem niełatwych zadań z różnych dziedzin wiedzy, które przybliżyły im życie i twórczość Aleksandra Fredry. Wszyst
Kochana Babciu, kochany Dziadku...
23 stycznia 2024 r. w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III zaprezentowały "Jasełka" oraz wzruszający montaż słowno – muzyczny. Były piosenki i wiersze, które swoją treścią przekazały podziękowanie za bezwarunkową miłość dziadków do swoich wnucząt. Występ dzieci wprawił wszystkichw w radosny nastrój i został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie Pani Dyrektor, Elżbieta Orłowicz złożyła wszystkim babciom i dziadkom życzenia i podziękowała za przybycie. Podczas spotkania dla wszystkich gości zorganizowany został słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.
"Dzień popcornu" w oddziale przedszkolnym
"DZIEŃ POPCORNU", który przypada na 19 stycznia w naszych oddziałach 0a i 0b bardzo często kojarzy się z kinem, więc nasze zerówki świętowały ten dzień zajadając popcorn i oglądając film animowany pt. "Shrek". Zastanawialiśmy się skąd bierze się popcorn... Pod lupę zatem wzieliśmy ziarna kukurydzy, a następnie za pomocą mikrofali przygotowaliśmy z nich pyszny przysmak. Zajadaliśmy go przez cały film. Był to wesoły i smakowity dzień.
Światowy Dzień Braille’a
Kilka dni temu, a konkretnie 4 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Braille’a - najbardziej popularnego na świecie pisma dla osób niewidomych i słabowidzących. Z tej okazji Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej zorganizował zajęcia, na których uczniowie obejrzeli film edukacyjny poświęcony tematyce osób niewidomych, dowiedzieli się czym jest pismo punktowe, kto jest jego twórcą i dla kogo albabet Braille’a jest przeznaczony. Uczniowie zapisywali alfabetem Braille’a swoje imiona i nazwiska, a następnie tworzyli krótkie wiadomości do kolegów i koleżanek.
Jasełka 2023
Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisuje się w polską tradycję oraz coroczną tradycję naszej szkoły. Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas 0 - III pod opieką wychowawców. Przedstawienie jasełkowe przypomniało nam okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Uczniowie i nauczyciele dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla wszystkich wspaniałą okazją do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia - po przez recytację, śpiew i taniec. Za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację składamy wszystkim zaangażowanym serdeczne podziękowania.
"Herbatka dla Seniora"
Uczniowie naszej szkoły włączają się w szereg akcji wolontariackich np. zbiórki dla osób niepełnosprawnych, chorych, również w niedawno zorganizowaną zbiórkę na rzecz schroniska zwierząt. W miesiącu grudniu włączyliśmy się w obchodzy Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Z tej okazji przeprowadzona została kolejna akcja, tym razem pod haslem "Herbatka dla seniora", stanowiąca część realizowanego w roku szkolnym 2023/2024 projektu "Każdy inni, wszyscy równi". W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przekazali pacjentom Zakładu Opiekuńczo -Leczniczego w Czchowie prezent w postaci różnego rodzaju herbat, które mamy nadzieję umilą osobom starszym spędzanie długich zimowych wieczorów.
Konkurs na Najpiękniejszą Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową
Tradycyjnie jak co roku Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała konkurs bożonarodzeniowy na "Najpiękniejszą Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową". Prezentujemy wyniki konkursu oraz galerię zdjęć z pracami uczniów.
I miejsce - Wiktoria i Patrycja Gałek oraz Nina i Filip Orzechowscy
II miejsce - Paulina i Faustyna Kierczak oraz Wojciech i Gabriela Jajkowska
Udział klas piątych w warsztatach kulinarnych
Dnia 12 grudnia klasy piąte udały się do Zespołu Szkół w Czchowie na warsztaty kulinarne dotyczące zdrowego żywienia. Składały się one z części edukacyjnej i kulinarnej. W części edukacyjnej uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania, a w trakcie części kulinarnej samodzielnie przygotowali zdrowe hamburgery. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na te fantastyczne zajęcia, które okazały się świetną formą zdobywania wiedzy na temat zdrowego żywienia, a także relaksu i uczenia się pracy w zespole!
Festiwal Nauki - "Czchowska Noc Naukowców"
W ramach podsumowania projektu "Czchowska młodzież do mPotęgi" sfinansowanego przez mFundacje zorganizowano w naszej szkole Festiwal Nauki - "Czchowską Noc Naukowców". Uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę naukowców z różnych dziedzin nauki. Przygotowano pokazy z programowania, geometrii przestrzennej, logicznych gier planszowych oraz zadania w matematycznym Escape Room'ie. Uczniowie wraz z nauczycielami, przygotowali również doświadczenia fizyczne oraz biologiczno - chemiczne. Naszą szkołę odwiedzili uczniowie z PSP w Tymowej i Tworkowej oraz uczniowie naszej szkoły i rodzice. Moc naukowych wrażeń można zobaczyć w galerii zdjęć i przygotowanym filmiku.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych